sohbet girişi

ESohbet IRC Sohbet Sunucuları e-Sohbet.Org

E-Sohbet.Org Chat

IRC Sohbet Sunucuları ,e-Sohbet.Org adlı makalemizde sizlere IRC hakkında detaylı bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

IRC/d Nedir ?

IRC Sohbet Sunucuları E-Sohbet.Org
IRC Nedir ?

İnternet Relay Chat olarak bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Peki genel tabiri haricinde IRCd ne anlama gelir ve ne için kullanılır. İnternet Relay Chat dilimizde internet aktarmalı sohbet olarak da değerlendirilebilir. İnternet üzerinde en çok kullanılan sohbet platformlarının başında gelmektedir.

IRC , Finlandiyalı bir öğrenci olan Jarkko Oikarinen tarafından 1988 yılında oluşturulmuştur. İçinde bulunduğumuz 2021 senesinde dahi halen bir çok aktif IRC Sohbet Sunucusu bulunmakta ve aktif olarak hizmet vermektedir.

Bu bağlam da IRCd Hosting hizmeti sunan bir çok firma bulunmaktadır. Günümüzde en popüler IRC yazılımı olarak UnrealIRCd sistemi kullanılmaktadır.

IRC Sohbet Sunucuları e-Sohbet.Org

e-Sohbet.Org ismi de bu günlerde hafızasına kazımaya başlayacaktır. Google Arama Motoru üzerinden e-Sohbet anahtar kelimesi ile arama yapan bir çok kullanıcıya kapılarımızı açtık.

Mobil uyumlu sohbet özelliğimiz sayesinde ile tüm akıllı cihazlarınızdan sorunsuz biçimde muhabbete eşlik edebilirsiniz. Mobil sohbet siteleri gelişen teknoloji sayesinde çok popüler bir konum almıştır. Bu sebeple günlük yaşantımızda her an akıllı cihazlarımız aracılığı ile cep sohbet özelliğini kullanma şansımız doğdu.

Web Sohbet odaları hizmeti sunan neredeyse tüm siteler de tahmininiz üzere IRC Sohbet Networklarına bağlıdır.

IRC Server girişleri yukarıda bahsettiğimiz web ve mobil sohbet applet girişleri haricinde herkes tarafından bilinen en çok kullanılan mIRC Script ile de yapılmaktadır. mIRC Sohbet Script hakkında bilgi paylaşımını tamamıyla yeni bir makalemizde yapıp siz değerli kullanıcılarımıza sunacağız. server için mirci indirdikten sonra /server irc.e-sohbet.org yazıp bağlanmanız yeterli olucaktır.Bütün Sohbet Chat MobiL Sohbet ESohbet geveze trsohbet Muhabbet Söyleşi ESohbet Forum Kameralı chat Kameralı Sohbet Sohbet Odaları irc ve ircx sunucularının güvenli bağlantısı esohbet  e-sohbet.org

 

admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like26 okundu
kategoriKategori : Sohbet
yorum1 yorum
linkLink : ESohbet IRC Sohbet Sunucuları e-Sohbet.Org
Benzer Yazılar
yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?