sohbet girişi

Levels Komutları – ( irc Komutları )

E-Sohbet.Org irc Komutları

Levels Komutları ve Dahası

Levels komutları kanaldaki yetkili kişilerin ve misafirlerin erişim seviyelerini düzenlemede kullanılan komutlardır. Kanal şifreleNdikten sonra Serverin varsayılan Levels Aayarları vardır. Bu ayarları /Msg chanserv Levels #Esohbet list komutunu kullanarak görebilirsiniz. Karşımıza çıkacak olan levels ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki komutlardan faydalanabilirsiniz.

Chanserv AUTOPROTECT – 100

Chanserv AUTOOP – 50

Chanserv AUTOHALFOP – 40

Chanserv AUTOVOICE – 30

Chanserv INVITE – 50

Chanserv AKICK – 100

Chanserv SET – Kurucu

Chanserv CLEAR – 100

Chanserv UNBAN – 50

Chanserv ACC-LIST – 0

Chanserv ACC-CHANGE – 40

Chanserv MEMO – 100

Chanserv OP-DEOP – 50

Chanserv VOICE – 30

Chanserv HALFOP – 40

Chanserv PROTECT – 100

Chanserv KICK – 50

Chanserv TOPIC – 50

Chanserv STATUS – 100

LEVELS AYARLARINI DEĞİŞTİRME ( LEVELS SET )

/Msg chanserv levels #Sohbet set özellik seviye Açıklama : Bu komutla biz kanalın levels ayarlarını değiştiririz. Bu komutu kullanabilmemiz için ya kanal sahini olmamız gerekir ya da Kanal şifresine girmemiz gerekir. Diğer hiç bir ihtimalle o kanalın levels ayarlarına dokunamayız. Bir Kanalın levels özelliklerinin listesi şöyledir :

AUTOPROTECT, AUTOOP, AUTOHALFOP, AUTOVOICE, INVITE, AKICK, SET, CLEAR, UNBAN, ACC-LIST, ACC-CHANGE, MEMO, OP-DEOP,VOICE, HALFOP, PROTECT, KICK , TOPIC , STATUS

Seviye ise o kişiye yazacağınız access sayısıdır. Mesela; irc.e-sohbet.org IRC Serverinde En yüksek 999 seviyeyi yazabilirsiniz. Bu bazı IRC Serverlerde de 9999 olmaktadır.

Bazı Örnekleri Ve Kullanımları :

/Msg chanserv Levels #Sohbet set AUTOPROTECT 200 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında +a Mod’u alabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Mesela; irc.e-sohbet.org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin +a Mod’unu alabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #sohbet kanalında +a modu alabilir.

+a mod’ulu size kanalda koruma sağlar. Kanalda size kimse ban atamaz. Ve siz deopken ve kanal +m ( konuşma yasağı modulu ) iken kanalda konuşabilirsiniz.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set AUTOOP 60 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında op olabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.e-sohbet.org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin op olabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #sohbet kanalında Op olabilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set AUTOHALFOP 50 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında +h modu alabilmek için gerekli olan seviyeyi 50 yaptık .)

Örneğin; irc.E-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin +h modu alabilmesi için varsayılan değer 40 seviye idi. Biz bunu bu komutla 50 yaptık. 50 accesse sahip herkes #sohbet kanalında +h modu alabilir

Autohalfop ( +h modu ) yarım op demektir. Birini kanaldan kickleyebilirsiniz, banlayabilirsiniz, Birine + verebilirsiniz ve kanala +m koyabilirsiniz..

/Msg chanserv Levels #ESohbet set AUTOVOICE 40 ( Bu komutu kullanarak #Esohbet Kanalında Voice olabilmek için gerekli olan seviyeyi 40 yaptık .)

Örneğin; irc.E-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin op olabilmesi için varsayılan değer 30 seviye idi. Biz bunu bu komutla 40 yaptık. 40 accesse sahip herkes #Esohbet kanalında Op olabilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set INVITE 60 ( Bu komutu kullanarak #sohbet Kanalında Bir kişi kendini #sohbet kanalına davet ettirebilmesi için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.E-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin kendini o kanala davet edebilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #sohbet kanalına kendini davet edebilir

/Msg chanserv Levels #Sohbet set AKICK 200 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında Akick eklemek-silmek-Listemek için gerekli seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.E-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin akick komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında Akick komutunu kullanabilir. Birine o kanalda akick yazabilir , Birinin akickini silebilir veya akick listesine görebilir. Akick hakkında daha fazla ayrıntı için akick işlemleri başlığını inceleyiniz.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set SET 200 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında set komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin set komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer (sadece kurucu) seviyesindeydi. Yani kanal sahibi sadece set komutunu kullanabilirdi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında set komutunu kullanabilir. Set komutunu kullanarak Kanalın Mod ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu konuda daha geniş bilgi için lütfen Set Ayarları başlığını inceleyiniz

/Msg chanserv Levels #Sohbet set CLEAR 200 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında clear komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin clear komutunu kullanabilmesiiçin varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında clear yetkisini kullanabilir

/Msg chanserv Levels #Sohbet set UNBAN 60 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında Chanserv komutu kullanarak unban yapabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanserv komutu kullanarak unban yapabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında Chanserv komutu kullanarak unban yapabilir.

Chanservden unban komutu ise şöyledir: /Msg chanserv unban #Sohbet

Şimdi halfopların veya voicelerinde unban yapmasını istiyorsunuz diyelim o zaman AUTOHALFOP ve AUTOVOICE seviyesi neyse unban seviyesinide onu yapacağız. Diyelim AUTOHALFOP seviyesi 50 o zaman UNBAN seviyesini 50 yaparsak halfoplar da ( +h modu olanlar yani yarım oplar ) chanservden unban açabilir. Yani kanaldan banlanırlarsa kendi banlarını chanservden açabilirler. Eğer siz otomatik voicelerinde kendi banlarını açmasını istiyorsanız AUTOVOİCE seviyesi 40 ise UNBAN seviyesinide 40 yapmanız gerekmektedir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set ACC-LIST 60 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında access listesini görebilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access listesini görebilmesi için varsayılan değer 0 seviye idi. Yani bütün herkes access listesini görebilirdi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes access listesini görebilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set ACC-CHANGE 200 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında access yazabilmek veya silebilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access yazabilmesi veya silebilmesi için varsayılan değer 40 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında Access ekleyebilir veya access silebilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set MEMO 200 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında access listesindekilere memo atabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access listesindeki kişilere Memo atabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında accessi olanlara memo atabilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set OP-DEOP 60 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında chanservden Op-deop komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Op-deop komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında Chanservden Op-Deop komutunu kullanabilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set PROTECT 200 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında chanservden Protect verme komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Protect verme komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında Chanservden Protect verme komutunu kullanabilir. Protect ( +a modu ) kanalda koruma almadır. Protect verme yetkisinde olan bir kişi chanservi kullanarak başka bir nicke koruma verebilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set KICK 100 ( Bu komutu kullanarak #Sohbet Kanalında chanservden Kick atma komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 100 yaptık .)

Örneğin; ir.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Kick atma komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 100 yaptık. 100 accesse sahip herkes Sohbet kanalında Chanservden Kick atma komutunu kullanabilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set TOPIC 100 ( Bu komutu kullanarak Sohbet Kanalında chanservden topic atma komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 100 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden topic atma komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 100 yaptık. 100 accesse sahip herkes Sohbet kanalında Chanservden topic atma komutunu kullanabilir.

/Msg chanserv Levels #Sohbet set STATUS 200 ( Bu komutu kullanarak Sohbet Kanalında status komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; irc.e-Sohbet.Org IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin status komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Sohbet kanalında status komutunu kullanabilir.

Status komutunun kullanımı şöyledir : /Msg chanserv status #Sohbet nick

Status komutu o an op olan kişinin nickide komutta belirtilerek onun kaç accessinin olduğunu size gösterir. Örnek kullanımı ise şöyledir: /Msg chanserv status #Sohbet AngeL

LEVELS AYARLARININ İPTAL EDİLMESİ ( DISABLE-DIS )

/Msg chanserv levels #Sohbet dis özellik

/Msg chanserv levels #Sohbet disable özellik

Açıklama :

Bu komut belirtilen levels ayarlarının kullanılmamasını sağlar. Komut sonrası /Msg chanserv Levels #Sohbet list komutu kullandıktan sonra karşınıza çıkacak levels listesinde o devre dışı bırakmak istediğiniz komutun karşısında seviye açıklaması yerinde (devre disi) mesajıyla karşılaşırsınız. Bu komutu kullandığınızda belirtilen levels veya levels ayarlarını sadece artık kanal sahibi kullanabilir. Access listesindeki hiç kimse o ayarı kullanamaz.

Bu devre dışı bırakılan komutun tekrar kullanılmasını istiyorsanız ;

/Msg chanserv levels #Sohbet set özellik seviye Komutunu kullanmanız gerekir. Özellik yerine devre dışı bıraktığınız özelliği yazacaksınız. Seviye yerine ise o özelliği kaç accesse sahip kişilerin kullanmasını istiyorsanız onu yazacaksınız

Örnek Kullanımı ;

/Msg chanserv levels #Sohbet dis akick ( Bu komutla #Sohbet kanalında akick kullanımını devre dışı bıraktık. Access listesindeki hiç kimse akick komutunu kullanamaz. Sadece kanal sahibi akick komutunu kullanabilir. )

/Msg chanserv levels #Sohbet set akick 200 ( Bu komutla akick komutunu tekrar kullanıma açtık ve 200 accesse sahip herkes akick komutunu artık kullanabilir.)

LEVELS AYARLARININ SIFIRLANMASI ( RESET )

/Msg chanserv levels #Sohbet reset

Kısaca : Bu komut levels ayarlarının sıfırlanmasını sağlar. Yani kanaldaki levels ayarları kanalın ilk şifrelendiği durumdaki levels ayarlarına geri döner.

/Msg chanserv levels c reset ( Bu komutunu kullanarak #Sohbet kanalındaki levels ayalarını sıfırlamış oldunuz. Artık #Sohbet kanalının Levels ayarları omutunu kullanmanız gerekir. Özellik yerine devre dışı bıraktığınız özelliği yazacaksınız. Seviye yerine ise o özelliği kaç accesse sahip kişilerin kullanmasını istiyorsanız onu yazacaksınız..

Chat Sohbet MobiL Sohbet Online Ücretsiz Sohbet ve Canlı Sohbet

Chat Sohbet MobiL Sohbet ve Kameralı Sohbet

Web Sohbet OdaLarı MobiL Chat Sohbet odaları ESohbet E-Sohbet ücretsiz sohbet Chat Sohbet Mobil Sohbet Sohbet Sesli Chat istanbuL sohbet OdaLarı Ankara Sohbet OdaLarı Türkiye Sohbet OdaLarı Sohbet OdaLarı ircx sunucusu Kameralı chat mynetsohbet Hoş sohbet ücretsiz Sohbet Odaları Mekan eski mynet sohbet canlı Sohbet Alem Sohbet ideal Sohbet Sohbetci islami Sohbet Dini Sohbet Canlı Görüntülü Sohbet Odaları ile canlı ve anında Sohbet edin.

Chat echat Sohbet esohbet e sohbet mobil sohbet islam islami sohbet Dini Sohbet Tasavvuf Fıkıh Sohbetleri ircx Sohbet e-sohbet esohbet geveze Sohbet irc Sohbet Mirc Sohbet E-Sohbet.Org Mirc Script Mirc indir Mirc Download Türkkçe Mirc indir ircx sohbet mobil ağ esohbet.net sohbet.net chatci playchat echat e-chat chat.net chat.com chat.org sohbet.org canlı sohbet sesli sohbet camera kameralı sohbet görüntülü sohbet sanal sohbet chat mobil chat odaları ile yeni arkadaşlarla tanışabilirsiniz. IRC Sohbet E-Sohbet.Org Networklarına bağlıdır.Chat Sohbet MobiL Sohbet Haber Spor Yaşam Video Finans Bist Yemek Oyun Forum Kadın ve Erkek Magazin Trend Sinema Eğitim Sanal para Kripto para Döviz Emtia ve Diğerleri birçok konuda bir araya gelebileceğiz platform Sosyal ağımıza katılın canlı sohbet edip bilgi sahibi olun.

Chat echat Sohbet esohbet e sohbet mobil sohbet +18 Sohbet Seksi Sohbet OdaLarı Yetişkin Sohbet Odaları Cinsel Sohbet kameralı sohbet sesli Sohbet Görüntülü Sohbet Sınırsız Sohbet Turk Sohbet odalarında sınırız sohbet etmenin keyfine varın.

Sizlerde e-Sohbet.Org’da yerinizi almak için bizimle iletişime geçin. iletişim için kullanabilecek yollar Chat Sohbet ve Mobil için Veb sitemizi kullanabilirsiniz veya e-Sohbet.Org Mirc Scripti indirip bağlanabilirsiniz. Chat Sohbet MobiL Sohbet Haber Spor Yaşam Video Finans Yemek Oyun Forum Kadın ve Erkek Magazin Trend Sinema Eğitim Sanal para Kripto para Döviz Emtia ve Diğerleri birçok konuda bir araya gelebileceğiz platform Sosyal ağımıza katılın.

admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like12 okundu
kategoriKategori : Kod Dünyası
yorumyorum yok
linkLink : Levels Komutları – ( irc Komutları )
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?