sohbet girişi

Son Dakika: SMA Artık Zorunlu

E-Sohbet.Org Haber Son Dakika

SMA taraması artık Zorunlu.

Sağlık Bakanı Sayın KOCA Bilim kurulu toplantısı sonrasında açıklamasında SMA testinin zorunlu olduğunu açıkladı.

Başkanlığını Sağlık bakanı Fahrettin KOCA ile birlikte toplandı.Yeni evlenecek ve evlilik yoluna adım aatcak çiftler bundan sonra SMA testi yaptıracak.Bunun Yanı sıra SMA hastaları için tam tanı ve teşhis konusunda tedavide kullanabilecek ilaç tanımlanmamıştır. SMA Hastalığı nedir ? Omur ilikte bulunan motor sinir hücrelerinin kaybına yol açarak vücudumuza yakın kasların güçsüzleşmesine ,kasların zayıflamasına sebeb olan önemli bir kas hastalığıdır.

SMA Hastalıgı Belirtileri Nelerdir 1- Kas kaybı 2- Güçsüzlük 3- Ellerde titreme 4- Baş (kafa) kontrolu zayıflığı 5- Beslenme zayıflığı 6- Kısık (cılız) ses ve öksürük 7- Yürüme kaybı ve kramlar 8- Yaşıtlarına nazaran daha az hareket etme 9 – Düşme 10- Oturma ve ayakta durmada zorluk yaşanması 11- Dil Seğirmesi gibi birçok belirtisi vardır.

Chat Sohbet MobiL Sohbet SesLi Sohbet ve Görüntülü Sohbet

Chat Sohbet ve Mobil için Veb sitemizi kullanabilirsiniz veya e-Sohbet.Org Mirc Scripti indirip bağlanabilirsiniz. Chat Sohbet MobiL Sohbet Haber Spor Yaşam Video Finans Yemek Oyun Forum Kadın ve Erkek Magazin Trend Sinema Eğitim Sanal para Kripto para Döviz Emtia ve Diğerleri birçok konuda bir araya gelebileceğiz platform Sosyal ağımıza katılın.

admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like9 okundu
kategoriKategori : EvLi Sohbet, Görüntülü Chat, Vitrin
yorumyorum yok
linkLink : Son Dakika: SMA Artık Zorunlu
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?