sohbet girişi

ignore Komutları

E-Sohbet.Org irc Komutları

İGNORE KOMUTLARI VE PARAMETRELERİ

Ignore komutu irc sohbet sunucularında kişilerin sık sık kullandığı bir komuttur. Kanal genelinde veya özelden sizi rahatsız eden kişi ve kişileri engellemek adına yazdıklarını görememe gibi size yardımcı olacak bir komuttur.

Kanalda rahat edenlerin yazdıklarını engellemek için

Örnek komut: /ignore -c nick

Özele yazılanları görmeme komutu

Örnek komut: /ignore nick

Noticeleri engelleme komutu

Örnek komut: /ignore -n nick

Ctcp (time, version, ping vs) engelleme komutu

Örnek komut: /ignore -t nick

invite Komutunu ( /invite nick #Kanal ) iptal etme komutu

Örnek komut:  /ignore -i nick

Dcc’leri engelleme komutu

Örnek komut: /ignore -d nick

Kontrol kodları içeren mesajları (/me /action vs) engelleme komutu

Örnek komut: /ignore -k nick

Nick’i koruma altına alma komutu

Örnek komut: /ignore -x nick

Bütün sunucularda engelleme komutu

Örnek komut: /ignore -pw nick (Nick bütün sunucularda özelinizde engellenir.)

Süreli engelleme komutu

Örnek komut: /ignore -pu#30 nick (Nick 30 saniye özelinizde engellenir.)

Ignore temizleme komutu

Örnek komut: /ignore -r

Ignore listeleme komutu

Örnek komut: /ignore -l

IGNORE komutu CLIENT tabanlı bir komuttur. Parametrelerine bağlı olarak bir kullanıcıdan özel mesaj kanalda mesaj ctcp renkli yazı notice gibi özellikleri almanızı engelleyen komuttur. Bu komut parametrelerine göre ayarlanabilir olması nedeniyle kullanışlı bir komuttur.

İgnore komutu pametreleri: – l r p c n t i k d w x u

Parametre

Parametre c: Belirttiğiniz nick ya da maskenin size kanallarda yazmasını engeller. Örnek: /ignore -c badnick ( badnick nickli kullanıcının kanallara gönderdiği mesajları görmezsiniz.) Örnek: /ignore -c *badnick*!*@* (Nickinde “badnick” sözcğü geçen kullanıcıların kanallara gönderdiği mesajları görmezsiniz.)

Parametre p: Belirttiğiniz nick ya da maskenin özelinize gönderdiği mesajları almanızı engeller. Örnek: /ignore -p badnick ( badnick nickli kullanıcı özelinize mesaj gönderemez.) Örnek: /ignore -p *badnick* (Nickinde “badnick” sözcüğü geçen kullanıcılardan özel mesaj alamazsınız.)

Parametre n: Belirttiğiniz nick ya da maskenin size notice göndermesini engeller. Örnek: /ignore -n badnick ( badnick nickli kullanıcı size notice gönderemez.) Örnek: /ignore -n *badnick*!*@* (Nickinde “badnick” sözcüğü geçen kullanıcılar size notice gönderemez.)

Parametre t: Belirttiğiniz nick ya da maskenin size ctcp (time, version, ping vs) göndermesini engellersiniz. Örnek: /ignore -t badnick ( badnick nickli kullanıcı size ctcp komutları gönderemez.) Örnek: /ignore -t *badnick*!*@* (Nickinde “badnick” sözcüğü geçen kullanıcılar size ctcp komutları gönderemez.)

Parametre i: Belirttiğiniz nick ya da maskenin sizi bir kanala /invite nick #kanal komutuyla bir kanala davet etmesini engellersiniz. Örnek: /ignore -i badnick ( badnick nicki sizi bir kanala davet edemez.) Ördek: /ignore -i *badnick*!*@* (Nickinde “badnick” sözcüğü geçen kullanıcılar sizi kanallara davet edemez.)

Parametre d: Belirttiğiniz nick ya da maskenin size dcc yollamasını engeller. Örnek: /ignore -d badnick ( badnick nickli kullanıcı size dcc gönderemez.) Örnek: /ignore -d *badnick*!*@* (Nickinde “badnick” sözcüğü geçen kullanıcılar size dcc gönderemez.)

Parametre k: Belirttiğiniz nick ya da maskenin size kontrol kodları içeren mesajlar (ctrl+k,ctrl+b,/me /action vs) göndermesini engeller. MeseLa renkli yazılar renksiz olarak gelicektir sizlere kanaldaki +S modu gibi.. diyebiliriz. Örnek: /ignore -k badnick ( badnick nickli kullanıcı size kontrol kodları içeren mesajlar gönderemez.) Örnek: /ignore -k *badnick*!*@* (Nickinde “badnick” sözcüğü geçen kullanıcılar size kontrol kodları içeren mesajlar gönderemez.)

Parametre k: Belirttiğiniz nick ya da maskenin size kontrol kodları içeren mesajlar (ctrl+k,ctrl+b,/me /action vs) göndermesini engeller. MeseLa renkli yazılar renksiz olarak gelicektir sizlere kanaldaki +S modu gibi.. diyebiliriz. Örnek: /ignore -k badnick ( badnick nickli kullanıcı size kontrol kodları içeren mesajlar gönderemez.) Örnek: /ignore -k *badnick*!*@* (Nickinde “badnick” sözcüğü geçen kullanıcılar size kontrol kodları içeren mesajlar gönderemez.) /ignore -pu#30 badnick ( badnick nickli kullanıcıdan 30 saniye süreyle özel mesaj almazsınız.) Örnek: /ignore -px prOteCh (prOteCh nickini ignore korumasına alır.) l: Yaptığımız ignoreLeri ListeLer. Komut : /ignore -l r: Daha once yaptıgımız ignoreLarı kaLdırır Komut: /ignore -r Eğer sadece bir nick çıkarmak istiyorsanız bu komutu uygulayın: /ignore -r nick

************************************************** SIKCA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI: 1-) ignore ettiklerimi nasıl görebilirim ve sadece ignore ettiğim nicklerden “AngeL” i nasıl silebilirim? Cevap : //ignore -l /ignore -r AngeL 2-) Server daki tüm userlerin bana notice yollamasını engellemek istiyorum ama sadece AngeL nicki nin bana notice yollamasını istiyorum? Komut : //ignore -n *!*@* /ignore -nx AngeL 3-) “AngeL” nickinin kanalda yazdıklarını 160 saniye görmek istemiyorum nasıl yapabilirim? Komut: /ignore -cu#160 AngeL 4-) ignore koruma listesi ne bakma komutu? Komut: /ignore -xl

Chat Sohbet MobiL Sohbet ve Yetişkin Sohbet Odaları

Web Sohbet OdaLarı MobiL Chat Sohbet odaları ESohbet E-Sohbet ücretsiz sohbet Chat Sohbet Mobil Sohbet Sohbet Sesli Chat istanbuL sohbet OdaLarı Ankara Sohbet OdaLarı Türkiye Sohbet OdaLarı Sohbet OdaLarı ircx sunucusu Kameralı chat mynetsohbet Hoş sohbet ücretsiz Sohbet Odaları Mekan eski mynet sohbet canlı Sohbet Alem Sohbet ideal Sohbet Sohbetci islami Sohbet Dini Sohbet Canlı Görüntülü Sohbet Odaları +18 Sohbet Seksi Sohbet OdaLarı Yetişkin Sohbet Odaları Cinsel Sohbet kameralı sohbet sesli Sohbet Görüntülü Sohbet Sınırsız Sohbet Turk Sohbet Dini Sohbet isLami Sohbet Tasavvuf Fıkıh Sohbetleri ircx Sohbet e-sohbet esohbet geveze Sohbet irc Sohbet Mirc Sohbet E-Sohbet.Org Mirc Script Mirc indir Mirc Download Türkkçe Mirc indir ircx sohbet mobil ağ esohbet.net sohbet.net chatci playchat echat e-chat chat.net chat.com chat.org sohbet.org canlı sohbet sesli sohbet camera kameralı sohbet görüntülü sohbet sanal sohbet chat mobil chat odaları ile yeni arkadaşlarla tanışabilirsiniz. IRC Sohbet E-Sohbet.Org Networklarına bağlıdır.Chat Sohbet MobiL Sohbet Haber Spor Yaşam Video Finans Bist Yemek Oyun Forum Kadın ve Erkek Magazin Trend Sinema Eğitim Sanal para Kripto para Döviz Emtia ve Diğerleri birçok konuda bir araya gelebileceğiz platform Sosyal ağımıza katılın canlı sohbet edip bilgi sahibi olun.

Sizlerde e-Sohbet.Org’da yerinizi almak için bizimle iletişime geçin. iletişim için kullanabilecek yollar Chat Sohbet ve Mobil için Veb sitemizi kullanabilirsiniz veya e-Sohbet.Org Mirc Scripti indirip bağlanabilirsiniz. Chat Sohbet MobiL Sohbet Haber Spor Yaşam Video Finans Yemek Oyun Forum Kadın ve Erkek Magazin Trend Sinema Eğitim Sanal para Kripto para Döviz Emtia ve Diğerleri birçok konuda bir araya gelebileceğiz platform Sosyal ağımıza katılın.

admin
makale yazarıMakale Yazarı :
like7 okundu
kategoriKategori : Kod Dünyası
yorumyorum yok
linkLink : ignore Komutları
Benzer Yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?